Военно-исторический фестиваль"Берестейское перемирье -2015" (д. Скоки, Брестской обл., Республика Беларусь) 11 - 13 грудня 2015 р. в с. Скоки Брестського району відбулися пам'ятні заходи, присвячені підписанню Брестського перемир'я 1917 року. Ініціаторами та організаторами заходів стали: Брестський облвиконком, Брестський райвиконком, Місцевий благодійний фонд «Фортифікація Бреста», історико-меморіальний музей «Садиба Нємцевичів», ГВІР «Рубіж». Традиційно захід розпочинає науково-практична конференція. Серед учасників конференції цього року були науковці Республіки Білорусь, Російської Федерації та України (старший науковий співробітник відділу охорони культурної спадщини Національного заповідника «Давній Галич» Андрій Чемеринський).
В рамках даного заходу в музеї у Скоках експонується виставка уніформи та амуніції держав-учасниць Першої світової війни. Організаторами виставки є Андрій Воробей (директор Місцевого благодійного фонду «Фортифікація Бреста») та Олександр Жарков.
Також відбулося відкриття пам'ятного знака на головній алеї садиби. Ініціатива встановлення монумента, який присвячений закінченню кровопролиття на Східному фронті, належить голові Брестського обласного об'єднання Товариства охорони пам'яток історії та культури, засновнику фонду «Фортифікація Бреста» Олександру Жаркову.
Завершальним акордом заходів стала військово-історична реконструкція. Відвідувачі побачили епізоди ар'єргардних боїв російської армії на Східному фронті 1915 року, втечу біженців, кавалерійські атаки, польовий лазарет та багато іншого. Бажаючі змогли придбати пам'ятні сувеніри, покататися на коні, втамувати голод солдатською кашею, відвідати музей «Садиба Нємцевичів».
Організатори продовжують добру традицію вшановувати подію, яка відіграла важливу роль в історії кількох держав. Захід став традиційним і приваблює безліч людей, небайдужих до минулого: істориків, краєзнавців, реконструкторів, журналістів і просто зацікавлених глядачів.
Перша Світова війна є історичним переломом в європейській та світовій історії. Вперше в історії воєн в бойових діях брали участь мільйонні армії з багатьох країн. Лінія фронту простяглася на тисячі кілометрів на Заході і на Сході. Вперше масово застосовувалися засоби ураження - кулемети, авіація, отруйні речовини, вогнемети, танки, що стало причиною величезних людських втрат. Мільйони людей повернулися з війни покаліченими тілесно і духовно. Саме тут потрібно шукати причину морального занепаду, що охопив Європу в ХХ столітті і посилився після Другої світової війни...
Незважаючи на це, тема ПСВ досі є «білою плямою» нашої історії. Це зумовлено тим, що в період СРСР Перша Світова війна була оголошена «імперіалістичною, грабіжницькою», чужою та непопулярною темою для дослідження. Дослідження, як війни в цілому, так і окремих операцій, проводилися, але націлювалися на військових, професійних істориків і були закритого характеру. Зі здобуттям нашою державою незалежності ми отримали змогу досліджувати ці сторінки нашої історії. Андрій Чемеринський